inkomotininews@gmail.com

ΠΑΝΘΡΑΚΙΚΟΣ - ΒΕΡΟΙΑ 1 - 1.

Τον πρώτο φιλικό αγώνα εντός έδρας έδωσε την Τετάρτη 31 Ιουλίου το απόγευμα ο Πανθρακικός απέναντι στη Βέροια.Καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Πανθρακικός ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο.
"Γνωρίζουμε ότι πρόκειται για μία καινούργια ομάδα" ανέφερε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής του Πανθρακικού Ακης Μάντζιος με νέους παίκτες που χρειάζονται χρόνο για να δέσουν μεταξύ τους.Στο δεύτερο ημίχρονο δόθηκε η ευκαιρία και σε νέους παίκτες να ενσωματωθούν και να αποκτήσουν τη φιλοσοφία της ομάδας.Τα γκολ του αγώνα για τον Πανθρακικό στο 41΄ λεπτό ο Ζεκίνια(1-0) και για τη Βέροια στο 71΄ ο Μπάρμπας ισοφάρισε με κεφαλιά(1-1).